Odświeżenie lakieru samochodowego

Jak odmłodzić auto poprzez jego polerowanie?

Patrycja Zając
Styczeń 26 2017

Stan techniczny auta

Bardzo często można usłyszeć o handlarzach samochodami, którzy są w stanie odmłodzić wizualnie stary samochód tak, że można dać mu nawet kilkanaście lat mniej. Co więcej, cel ten realizują wykorzystując środki, które nie tylko są skomplikowane, ale i można je łatwo nabyć.

Kosmetyki samochodowe

Ich zastosowanie sprawia, że nawet ślady zabrudzeń gromadzących się przez wiele lat są niemal niemożliwe do zauważenia. Naturalnie, wypolerowanie auta i taka troska o nie, która pozwala mu na odzyskanie dawnego blasku, nie może być uznawana za przestępstwo. Co więcej, sami powinniśmy zgromadzić informacje na ten temat zwłaszcza, jeśli w niedalekiej przyszłości myślimy o sprzedaży używanego przez siebie samochodu. Oczywiście, nie musimy mieć nawet tego rodzaju motywacji, trudno bowiem polemizować z tym, że jazda zadbanym samochodem jest wyjątkowo przyjemna.

Oczywiście, atrakcyjny wygląd karoserii nie jest wcale tożsamy z ograniczeniem zużycia samochodu, sprawia jednak, że jego wartość staje się nawet o dwadzieścia procent wyższa. Okazuje się przy tym, że niezbędne do tego środki chemiczne i polerka są na tyle wydajne, że mogą nam towarzyszyć przez dłuższy czas przyczyniając się do tego, że koszt ich zakupu nie musi być wcale postrzegany jako obciążenie.

Pasta polerska

Pierwszym krokiem prowadzącym nas do zmiany wyglądu naszego samochodu, jest zaopatrzenie się w pastę polerską. Już w tym momencie musimy zresztą zachować czujność, aby nie wpaść w pułapkę, jaką zastawili na nas sprzedawcy. W sklepach nie brakuje past polerskich charakteryzujących się niską ceną, nie można jednak zapominać o tym, że nadają się one wyłącznie do użytku ręcznego. Przed ich zakupem warto więc zastanowić się nad tym, czy dokładnie tego szukaliśmy.

Czyszczenie lakieru

Jeśli nie chcemy więc żałować podjętej przez siebie decyzji, powinniśmy skoncentrować się na pastach przeznaczonych do polerowania mechanicznego. Ciekawym rozwiązaniem okazują się także mleczka polerskie, które okazują się pomocne w momencie, w którym konieczne jest wygładzenie powierzchni. Profesjonaliści zwracają uwagę na to, że pasty charakteryzują się różnymi gradacjami i nie ma w tym nic z przypadkowości.

Delikatne czyszczenie

Podczas czyszczenia zmieniają więc pasty tak, aby jak najlepiej sprawdzały się w przypadku zastosowanego lakieru. Należy też pamiętać o tym, że współczesne lakiery są dość cienkie. Ma to swoje znaczenie, okazuje się bowiem, że nie znoszą one najlepiej grubego polerowania. Jeśli polerujemy samochód samodzielnie pamiętajmy też, że trudno zdobyć natychmiast doświadczenie. Wskazane jest zatem spokojne i staranne działanie nawet, jeśli czynność ma być przez to bardziej czasochłonna.

Udostępnij