Pielęgnacja samochodu

Dlaczego myć auto ręcznie?

Patrycja Zając
Wrzesień 5 2017

Ręczne mycie samochodu

Posiadanie czystej powłoki lakierniczej dla wielu kierowców będzie zadaniem trudnym. Wielu osobom nie chce się o to dbać. Niezależnie od tego tak czy tak warto będzie troszczyć się o własne auto.

Jak można umyć auto

Mycie samochodu to taka czynność, którą będzie można wykonać albo szybko albo dokładnie. Jeśli chcemy myć auto szybko można zdecydować się na myjnie automatyczną. Jednak nie jest to zbyt dobre rozwiązanie dla naszego samochodu. Powłoka lakiernicza jest bowiem cienka i niestety będzie wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne. Oznaczać to będzie, że działające tam szczotki mogą niestety doprowadzić do porysowania lakieru, powstaną na nim mikrorysy koliste. Widoczne będą głównie w promieniach słońca. Usuwanie takich rys będzie wymagało wykonywania polerowania samochodu. Innym rozwiązaniem jest również mycie auta w myjniach bezdotykowych. Należy jednak liczyć się z tym, że tam mycie nie będzie zbyt dokładne. Dlatego takie większe zabrudzenia będzie trudno usunąć. Zawsze więc najlepszą opcją będzie mycie samochodu ręcznie.

Skuteczne mycie auta

Zalety ręcznego mycia

Podstawowa sprawa, na jaką trzeba zwrócić uwagę to fakt, że możemy sami dokładnie umyć samochód. Będziemy decydować o tym z jaką siłą naciskać na lakier, dzięki temu będzie można zadbać o usunięcie wszystkich zabrudzeń. Zajmuje to więcej czasu, ale w większości przydatków daje świetne efekty.

W jaki sposób wykonujemy mycie auta

Zacząć trzeba od płukania auta z podstawowych zabrudzeń. Zwykły wąż ogrodowy powinien tutaj być wystarczający. Dalej będzie trzeba przejść do czyszczenia właściwego i tutaj będzie najlepiej używać mikrofibry albo wełny. Wybrać trzeba także dobry szampon z neutralnym pH, który nie doprowadzi do zniszczenia lakieru. Jeśli nie chcemy auta potem woskować powinniśmy wybrać taki szampon, który będzie miał dodatek wosku. Jeśli zobaczymy jakieś trudniejsze do usunięcia plamy nie można ich na siłę szorować, zamiast tego trzeba użyć specjalny preparat chemiczny do usuwania plam. Jeśli chcemy unikać zacieków należy decydować się na osuszanie auta.

Udostępnij