Pielęgnacja samochodu

CRDi - silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa Common Rail

Patrycja Zając
maj 11 2021

Podczas gdy nowoczesna technologia motoryzacyjna wzbogaca życie ludzi na całym świecie, niewiele wiadomo o tym, co się dzieje pod maską samochodu! Stosunkowo łatwo jest się pogubić w tych skrótowych terminologiach. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co oznacza CDRDi w Twoim nowym samochodzie napędzanym olejem napędowym i o co tyle szumu wokół samochodów z silnikiem CRDi w Indiach? Niektóre z wybitnych nazwisk na indyjskim rynku motoryzacyjnym, które są znane z technologii CRDi silnik samochodu są Toyota Innova, Hyundai samochody jak Intrado, Maruti swift samochód i SUV floty samochodów Tata w Indiach.

auto

CRDi - silnik z bezpośrednim wtryskiem common rail

Termin CRDi oznacza Common Rail Direct Injection. Technologia ta polega na bezpośrednim wtrysku paliwa do cylindrów silnika wysokoprężnego za pomocą jednego, wspólnego przewodu, zwanego common rail. Szyna ta jest połączona z wszystkimi wtryskiwaczami paliwa. Zwykłe systemy bezpośredniego wtrysku paliwa w silnikach wysokoprężnych muszą wytworzyć ciśnienie dla każdego nowego cyklu wtrysku. W silnikach wyposażonych w nową szynę (przewód) common rail ciśnienie utrzymuje się na stałym poziomie niezależnie od sekwencji wtrysku. Ciśnienie to jest stale dostępne w całym przewodzie paliwowym. Natychmiastowe rozpylenie następuje i to rozpylenie jest bardzo drobne i równomiernie rozłożone wspomaganie wydajności i dostarczania mocy. Również wtryskiwacze mogą wstrzyknąć do 5 razy na cykl spalania, co daje bardziej jednolite i kontrolowane spalanie i pomaga wydobyć maksymalną energię z cyklu spalania. Technologicznie, elektroniczny rozrząd silnika reguluje ciśnienie wtrysku w zależności od prędkości obrotowej silnika i obciążenia. Elektroniczna jednostka sterująca (ECU) precyzyjnie modyfikuje ciśnienie wtrysku w zależności od danych uzyskanych z czujników umieszczonych na krzywce i wale korbowym.

Zbyt duże przedawkowanie techniczne? Odetchnij, upraszczając nieco: technologia CRDi w Twoim samochodzie służy przede wszystkim zapewnieniu lepszej wydajności paliwowej i obniżeniu poziomu emisji. Krótko mówiąc, dzięki temu Twój samochód jest wydajny i zapewnia osiągi niemal zbliżone do samochodów z silnikiem benzynowym.

Dowiedz się więcej na http://auto-maxasb.pl/.

Udostępnij