Pielęgnacja samochodu

10 najbardziej paliwooszczędnych samochodów

Patrycja Zając
kwi 2 2021

Gwałtownie rosnące ceny paliw to poważny problem dla osób regularnie dojeżdżających do pracy. W rzeczywistości wydajność paliwowa jest jednym z podstawowych czynników, które pomagają w podjęciu decyzji przy zakupie nowego samochodu. Kampania reklamowa prowadzona przez jednego z wiodących producentów samochodów - w zakresie efektywności paliwowej, wydaje się adresować podstawowy lęk w mentalności konsumentów. Współcześni producenci samochodów, tacy jak Honda, Hyundai, Maruti Suzuki, Chevrolet i Tata, wydają się odnosić do tej raczej niepokojącej sytuacji z dużą satysfakcją.

W pierwszej dziesiątce efektywnych samochodów, Maruti Suzuki Alto 800 zajmuje pierwsze miejsce w rankingu samochodów paliwooszczędnych w segmencie benzynowych hatchbacków. Samochód jest napędzany przez silnik F8D 796 cc skojarzony z 5-biegową manualną skrzynią biegów, i generuje moc szczytową około 48 KM przy 6000 obr/min i szczytowy moment obrotowy około 69 nm przy 3500 obr/min. Prowadzenie Alto 800 jest mądry i ekonomiczny wybór, i można oczekiwać, aby wydobyć przyzwoity 20 kmpl. Ponadto, jego peppier silnik pozwala wziąć ładne prowadzenie w stop-and-go scenariuszy ruchu.

1) Suzuki Alto 800

Tuż za nim plasuje się Hyundai Eon Delight+. Ten samochód został wprowadzony na rynek w prostej linii konkurując z Alto 800. Ten oszczędny samochód napędzany jest silnikiem o pojemności 814 cm3 połączonym z 5-biegową manualną skrzynią biegów. Generuje on moc szczytową około 56 KM przy 5500 obr/min i szczytowy moment obrotowy około 76 nm przy 4000 obr/min. Zainteresowani nabywcy mogą spodziewać się wydajności paliwa około 18 kmpl w zależności od warunków jazdy.

2) Hyundai Eon Delight+

Jeszcze nie został uruchomiony, Maruti Celerio jest napędzany przez 1,0 litra, 3 cylindrowy silnik benzynowy serii K, który churns out niesamowitą moc 67 KM przy 90 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Samochód może pochwalić się nową technologią zautomatyzowanej manualnej skrzyni biegów i podobno jest o 5 procent bardziej wydajny niż zwykły samochód w wersji manualnej.

3) Suzuki Celeri

Świeżo po klamce z linii montażowej samochodów Honda, Honda City w ostatnich czasach był w wiadomościach z jego uruchomienia nowego wariantu diesel. Samochód posiada 1,5 litrowy silnik -DTECH, który zasila samochód z wyjściem 100 PS przy 3600 rpm i 200 Nm momentu obrotowego przy 1750 rpm. Samochód jest połączony z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Zgodnie z certyfikatem ARAI, Honda City zapewnia imponujący przebieg około 26 kmpl. Samochód jest dostępny w pięciu wariantach diesel z manualną skrzynią biegów, takich jak E, S, SV, V i VX. Możesz oczekiwać przyzwoity 14 -16 kmpl od jego odpowiednika benzyny.

4) Honda City

Chevrolet Beat był na rynku przez jakiś czas i został konkurować z Hyundai's wysoki chłopiec Santro. Samochód jest napędzany przez silnik o pojemności 936 cm3, który wytwarza maksymalny moment obrotowy 150 Nm i zapewnia 18,5 kmpl w benzynie i 25,4 kmpl w oleju napędowym.

5) Chevrolet Beat

Konkurent Hondy Brio, Hyundai i10 jest napędzany silnikiem benzynowym 1,2 L Kappa2, który zapewnia 20,36 kmpl według Automotive Research Association. Wyrafinowany silnik i dużo miejsca w kabinie zdziałał cuda dla tego samochodu.

6) Hyundai i10

Jeden wśród samochodów paliwooszczędnych i oznaczony jako najtańszy samochód na świecie, Tata Nano był zwykły człowiek samochód. Nano jest napędzany przez silnik 624 cc, który generuje maksymalny moment obrotowy około 51Nm. Samochód osiągnął imponujący wynik 17kmpl w mieście i 23-25kmpl na autostradach.

7) Tata Nano

Ford Ecosport jest obecnie bestsellerem wśród samochodów Forda. Miasto SUV jest zasilany z 1,5 litrowym silnikiem TDCi i dostarcza imponujący 18 kmpl. Samochód naprawdę kopnął dobrze od jego powstania rok temu.

8) Ford Ecosport

Kolejny wydajny samochód od Forda jest Figo, samochód jest napędzany przez 1,2 litra benzyny i 1,4 litra silnika wysokoprężnego. Można się spodziewać około 15-16 kmpl z benzyny, podczas gdy wersja diesel może dostarczyć około 20 kmpl.

9) Ford Figo

Samochody Nissana zawsze były wyrafinowane i znane z luksusu. Tym razem, jego hatchback, Nissan Micra jest wersja benzynowa samochodu zgłosiła wydajność paliwa, jeśli około 19 kmpl podczas gdy jego odpowiednik diesel zwrócił około 23 kmpl.

10) Nissan Micra

Rynek samochodowy zawsze stał ramię w ramię z rynków światowych, nawet w czasach inflacji. Na lokalnym gruncie samochód nie jest tylko środkiem transportu; jest jak przyjaciel dla przeciętnego kierowcy dojeżdżającego codziennie do pracy, zwłaszcza taki, który znajduje się na liście samochodów paliwooszczędnych. Przyjaciele są zawsze wyjątkowi; zwłaszcza ci, z którymi można cieszyć się z korków ulicznych bez wydawania fortuny na koszty eksploatacji!

Udostępnij