Polerowanie i korekta lakieru

Czy można polerować bez hologramów?

Karol Kruszyński
Styczeń 24 2017

Maszyna polerska

Czy polerowanie lakieru zawsze musi być procesem zabierającym nam wiele czasu? Okazuje się, że nie jest to wcale aż tak oczywiste, a do tego wcale nie musimy obawiać się, że efekt końcowy będzie dla nas rozczarowaniem.

Polerka Dual Action MT310

Z tak satysfakcjonującymi rezultatami mamy do czynienia przede wszystkim wówczas, gdy decydujemy się na skorzystanie z możliwości, jakie stwarza maszyna polerska Dual Action MT310. Idealnie wypolerowany lakier jest marzeniem, które łączy wielu kierowców. Trudno jednak liczyć na to, że zostanie ono zrealizowane, jeśli nie wiadomo, po jaką maszynę polerską sięgać.

Już od jakiegoś czasu modna jest polerka orbitalna, od niej więc warto rozpocząć analizę tych modeli, które są obecnie dostępne na rynku. Owszem, jest ona bezpieczna dla lakieru, a co za tym idzie, jej stosowanie nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia powierzchni, nie jest jednak na tyle skuteczna, aby można ją było polecać w przypadku pojawienia się poważniejszych uszkodzeń.

Maszyna rotacyjna

Maszyna rotacyjna wydaje się lepszym rozwiązaniem, zapewnia bowiem dużą siłę cięcia, a tym samym można na nią liczyć w momencie, w którym chce się usunąć poważne uszkodzenia. Niestety, każdy błąd popełniony podczas polerowania może nieść za sobą dalekosiężne skutki, a ponieważ w trakcie pracy wytwarza się wysoka temperatura, ryzyko przypalenia lakieru nie jest wcale aż tak nieprawdopodobne, jak mogłoby się to nam wydawać.

Zabezpieczenie lakieru

Jeśli nie będziemy pewni tego, co robimy, musimy też liczyć się z ryzykiem pozostawienia hologramów. Owszem, jest to rozwiązanie wysoko cenione, korzystanie z niego warto jednak zaproponować osobom, które można uznać za profesjonalistów. Nie oznacza to jednak, że nie ma mowy o żadnym rozwiązaniu, którym nie moglibyśmy się zainteresować.

Za takie uchodzi maszyna polerska dual action i nie bez przyczyny zwraca się uwagę na to, że z powodzeniem może ona łączyć zalety charakterystyczne tak dla ruchu orbitalnego, jak i rotacyjnego. Plusem tego rozwiązania jest i to, że wcale nie musi być wykorzystywane przez profesjonalistów, z powodzeniem powinien więc poradzić sobie z nim także amator.

Dual Action MT310 to rozwiązanie, którym warto zainteresować się w szczególny sposób. Lista jego zalet imponuje, warto więc wspomnieć choćby o ergonomicznym kształcie, regulowanym pokrętle pozwalającym na błyskawiczne wybieranie tej prędkości roboczej, która w danym momencie jest nam najbardziej potrzebna oraz o systemie regulacji obrotów. Docenić należy też wymienne szczotki oraz przeciwwagę z wielołożyskową konstrukcją, a także obecność wielopozycyjnego uchwytu typu D.

Udostępnij